|

[RELACJA] Dolny Śląsk na targach Smaki Regionów w Poznaniu

W dniach 1 – 4 października 2021 roku Województwo Dolnośląskie uczestniczyło w Targach Smaki Regionów, które odbywały się w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu.

Na Targach Smaki Regionów można było poznać smaki najlepszych produktów. Co roku unikatowa żywność, która ma wyjątkowy smak, prezentowana jest przez blisko 220 wystawców - lokalnych producentów z całej Polski. Stoisko Województwa Dolnośląskiego reprezentowało sześciu wystawców:

1. Witomar – zajmuje się produkcją niepowtarzalnego makaronu oraz majonezu z jaj od kur zielononóżek pochodzących z własnej hodowli.

2. Stawy Milickie SA - hodują oraz sprzedają ryby słodkowodne, w tym karpia milickiego, który jest produktem regionalnym.

3. Vitafit Piotr Buszko - piekarnia zajmująca się wypiekaniem pysznych chlebów i produkcją kwasów chlebowych.

4. Bielawska Wytwórnia Napojów sp. z o.o., sp. k. – produkuje Piwo Sowie. Bielawska Wytwórnia Napojów korzysta z najlepszych dostępnych chmieli i słodów, a rzemieślnicza procedura produkcji jest dla nich bardzo ważna.

5. Magia Lawendy - prowadzona przez Panią Małgorzatę Masternak, która sprzedaje produkty spożywcze oraz rękodzieło z lawendy rosnącej na małej domowej plantacji.

6. Pierniki Wrocławskie -to naturalne, rękodzielnicze wyroby powstające w stolicy Dolnego Śląska w Piernikarni Wrocławskiej.

W niedzielę Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego rozdała Perły 2021 w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Najlepsze produkty z województwa dolnośląskiego, które otrzymały Perłę to:
•    Ser podpuszczkowy dojrzewający gouda – Przetwórstwo Farmerskie Sery Ślubowskie
•    Piwo Sowie Miodowe – Bielawska Wytwórnia Napojów
•    Główka kiszonej kapusty z Doliny Baryczy – Kiszonki Sznajderów z Doliny Baryczy
•    Wito Majo – Witomar
W niedzielę został również rozstrzygnięty konkurs o Medal Targów Smaki Regionów 2021. Do konkursu zgłosiło się 88 producentów z całej Polski. Z Dolnego Śląska wyróżniono Pierniki Wrocławskie w kategorii - Piernikowe Dekoracje - za Bombę Legnicką.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.