|

Nabór wystawców na Targi Internationale Grüne Woche 2023 w Berlinie

Zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Rolno - Spożywczych Internationale Grüne Woche 2023 w Berlinie w terminie 20 – 29.01.2023 r.

Motto 88 już edycji targów: „Grown together”, podkreśla, że Międzynarodowy Zielony Tydzień zrósł się z naszą obecnością na targach w przeszłości, ponieważ wystawcy, w tym z Dolnego Śląska od lat uczestniczą w wydarzeniu. Nie tylko pandemia koronawirusa, lecz także wojna w Ukrainie wyraźnie pokazują konieczność ogólnospołecznego przewartościowania sposobu  myślenia i działania. Zapotrzebowanie na zabezpieczenie dostaw żywności w rolnictwie i polityce energetycznej jest większe niż kiedykolwiek. Targi Grüne Woche stanowią wyjątkową możliwość promocji firmy na arenie  międzynarodowej, ponieważ są jednym z najważniejszych spotkań branżowych producentów i przetwórców żywności oraz rolnictwa i ogrodnictwa z całego świata. Liczba wystawców na targach z roku na rok rośnie i osiąga już prawie 1900 podmiotów reprezentujących ponad 70 krajów z Europy i świata. Liczba odwiedzających targi przekracza 400 000 osób. A wszystko dzieje się na 128 000 m2. Ponadto zwyczajowo targom towarzyszy szereg prelekcji i seminariów branżowych, z których najważniejszym jest Globalne Forum Żywności i  Rolnictwa (Global Forum for Food and Agriculture). Niniejsze zaproszenie kierujemy do dolnośląskich producentów żywności tradycyjnej i regionalnej oraz rękodzielników związanych z branżą spożywczą. W ramach organizacji stoiska Urząd Marszałkowski Województwa  Dolnośląskiego pokrywa m.in. koszty: wynajmu, zabudowy wystawienniczej (lady, lodówki, półki aranżacja stoiska) oraz kart wstępu na teren targów. Jednocześnie po stronie wystawców pozostają koszty transportu, noclegów, wyżywienia oraz opłat związanych z prowadzeniem sprzedaży, w tym spożywczych produktów ważonych i produktów akcyzowanych.

Od kilku lat obowiązuje w Niemczech wymóg posiadania wagi z odpowiednimi niemieckimi certyfikatami do sprzedaż produktów spożywczych na wagę, co w praktyce oznacza, że waga używana podczas targów powinna być niemieckiej produkcji oraz musi być dopuszczona do ważenia produktów spożywczych przez właściwe instytucje w Niemczech. Podczas targów prowadzone są kontrole w tym zakresie.

Prowadzenie sprzedaży w Niemczech wymaga dodatkowo zarejestrowania i rozliczenia sprzedaży podczas targów w Niemieckim Urzędzie Podatkowym, w tym zakresie można uzyskać wsparcie pracowników UMWD. Udział wystawców z Dolnego Śląska będzie odbywał się w dwóch turach. Prosimy o deklarację, w której turze chcieliby Państwo uczestniczyć:

I TURA przyjazd 19 stycznia 2023 r w czwartek wieczorem do Berlina oraz przygotowanie stoiska na targi, które rozpoczynają się w piątek 20 stycznia. Sprzedaż w ramach I tury trwa do 24 stycznia 2023 r. (wtorek wieczór).

II TURA przyjazd 24 stycznia 2023 r. we wtorek wieczorem do Berlina oraz przygotowanie stoiska na targi. Sprzedaż w ramach II tury trwa od środy 25 stycznia do niedzieli 29 stycznia (wieczorem likwidacja stoiska).

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Podpisane zgłoszenia proszę przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: ksow@dolnyslask.pl w terminie do czwartku 1 grudnia 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w targach można uzyskać u Pani Anny Terleckiej – Krowickiej pod nr tel. 71/776-98-22. O zakwalifikowania się do udziału w targach zostaną Państwo poinformowani telefonicznie lub mailowo.

 

Do pobrania: Karta zgłoszenia